Čo koloidné striebro chráni a na čo sa dá použiť

Niektoré pramene uvádzajú, že sa koloidné striebro podieľa na dozrievaní T-buniek, jednej z najdôležitejších zložiek imunitného systému. Mimo to vo forme častíc s veľkosťou 10 na -9 mm striebro ľahko preniká do krvného obehu, čo je zvlášť významné pre jeho doplnenie v tele, kde pri kontakte umŕtvuje choroboplodné vírusy, baktérie, huby a plesne. Tým samozrejme uľahčuje prácu imunitnému systému. Ďalej koloidné striebro vykazuje aj určitú antioxidačnú aktivitu.

 

 

Koloidné striebro likviduje len jednobunkové organizmy, nie viacbunkové parazity, aj keď ani k tým sa nechová priateľsky. Našťastie pre nás je jednobunkových mikróbov viac ako 97% všetkých druhov. Patrí k nim pôvodcovia 670 klasifikovaných chorôb podľa zoznamu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHF): z dlhého zoznamu vymenujeme za baktérie koky, enterokoky, mikrokoky, streptokoky, stafylokoky, stomatokoky, pneumokoky, meningokoky, bakteriodae, neiserie, helicobacter pylori, klostritida, Escherichia coli a ďalšie koliformy, salmonely, Bacilus aurelus a ďalšie bacily, za vírusy HIV, herpetoviry, chrípkové vírusy a ďalšie, za huby a plesne kandidy, giardie, trychomony a iné.

Koloidné striebro má ďalšiu príjemnú vlastnosť, je svojím správaním chemicky neutrálne k všetkým tekutinám a liekom vrátane antibiotík. Ďalej nedráždi zažívacie ústrojenstvo, čo znamená, že koloidné striebro môžu bez obáv používať osoby trpiaci akútnym prekyslením žalúdka, pálením záhy, kolikou a ďalšími zažívacími problémami (súčasná legislatíva EÚ zakazuje predaj koloidného sgtriebra ako liečiva alebo doplnku stravy na vnútorné použitie).

 

Výskumy s koloidným striebrom ukázali, že väčšina baktérií a vírusov nedokáže proti nemu vyvinúť obranný mechanizmus.

Koloidné striebro zabíja nielen chorobné baktérie, ale aj baktérie telu priateľské ako napríklad Laktobacillus acidophilus, Laktobacillus bulgaricus, Laktobacillus bifidus a podobné rovnako ako to robí väčšina antibiotík. Je nutné tieto baktérie obnoviť najlepšie konzumáciou vhodných jogurtov, bryndzou alebo ešte lepšie symbiotickými laktobacily vo forme tabliet.

Aplikácia koloidného striebra v oficiálnej medicíne v Európe a USA v rokoch 1933 až 1939 ako primárneho lieku u vybraných diagnóz - teda ešte pred vynálezom antibiotík:

-akné

-svrbenie

-gastritída

-popáleniny

- obecne zápaly slizníc (nosové dutíny, ústna dutina, konečník, hrubé črevo, pošva)

-kolitída

-cystitída

-ekzémy

-žalúdočné vredy

-plieseň v črevách

-dermatitída

-zápal pľúc

-psoriáza

-infekčná hnačka

-zápal rohovky

-opar prostý

-kožné plesne

-zápal stredného ucha

-opar pásový

-zápal viečok

-zahlienenie

-chrípka

-vredy predkolenia

 atď.

Nepravidelný spôsob stravovania a častá chorobnosť spôsobujú takmer u každého z nás nadmernú tvorbu hlienu v organizme. Hlien sa ukladá v nosovej dutine, na prieduškách, v pľúcach a dokonca aj v žalúdku. A práve hlien je ideálnym miestom pre rozvoj rozličných bacilov. Predstavuje ohrozenie zdravia. Tento hlien je ťažké z organizmu odstrániť. Preto je dobré vedieť, že koloidné striebro výborne očisťuje organizmus od hlienu.

Zdroj: Aurum Health Products, United Kingdom

Porovnanie cien tovaru Navštívte Argena.sk v ShopMania