Čo koloidné striebro chráni a na čo sa dá použiť

Niektoré pramene uvádzajú, že sa koloidné striebro podieľa na dozrievaní T-buniek, jednej z najdôležitejších zložiek imunitného systému. Mimo to vo forme častíc s veľkosťou 10 na -9 mm striebro ľahko preniká do krvného obehu, čo je zvlášť významné pre jeho doplnenie v tele, kde pri kontakte umŕtvuje choroboplodné vírusy, baktérie, huby a plesne. Tým samozrejme uľahčuje prácu imunitnému systému. Ďalej koloidné striebro vykazuje aj určitú antioxidačnú aktivitu.

 

 

Koloidné striebro likviduje len jednobunkové organizmy, nie viacbunkové parazity, aj keď ani k tým sa nechová priateľsky. Našťastie pre nás je jednobunkových mikróbov viac ako 97% všetkých druhov. Patrí k nim pôvodcovia 670 klasifikovaných chorôb podľa zoznamu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHF): z dlhého zoznamu vymenujeme za baktérie koky, enterokoky, mikrokoky, streptokoky, stafylokoky, stomatokoky, pneumokoky, meningokoky, bakteriodae, neiserie, helicobacter pylori, klostritida, Escherichia coli a ďalšie koliformy, salmonely, Bacilus aurelus a ďalšie bacily, za vírusy HIV, herpetoviry, chrípkové vírusy a ďalšie, za huby a plesne kandidy, giardie, trychomony a iné.

Koloidné striebro má ďalšiu príjemnú vlastnosť, je svojím správaním chemicky neutrálne k všetkým tekutinám a liekom vrátane antibiotík. Ďalej nedráždi zažívacie ústrojenstvo, čo znamená, že koloidné striebro môžu bez obáv používať osoby trpiaci akútnym prekyslením žalúdka, pálením záhy, kolikou a ďalšími zažívacími problémami (súčasná legislatíva EÚ zakazuje predaj koloidného sgtriebra ako liečiva alebo doplnku stravy na vnútorné použitie).

 

Výskumy s koloidným striebrom ukázali, že väčšina baktérií a vírusov nedokáže proti nemu vyvinúť obranný mechanizmus.

Koloidné striebro zabíja nielen chorobné baktérie, ale aj baktérie telu priateľské ako napríklad Laktobacillus acidophilus, Laktobacillus bulgaricus, Laktobacillus bifidus a podobné rovnako ako to robí väčšina antibiotík. Je nutné tieto baktérie obnoviť najlepšie konzumáciou vhodných jogurtov, bryndzou alebo ešte lepšie symbiotickými laktobacily vo forme tabliet.

Aplikácia koloidného striebra v oficiálnej medicíne v Európe a USA v rokoch 1933 až 1939 ako primárneho lieku u vybraných diagnóz - teda ešte pred vynálezom antibiotík:

-akné

-svrbenie

-gastritída

-popáleniny

- obecne zápaly slizníc (nosové dutíny, ústna dutina, konečník, hrubé črevo, pošva)

-kolitída

-cystitída

-ekzémy

-žalúdočné vredy

-plieseň v črevách

-dermatitída

-zápal pľúc

-psoriáza

-infekčná hnačka

-zápal rohovky

-opar prostý

-kožné plesne

-zápal stredného ucha

-opar pásový

-zápal viečok

-zahlienenie

-chrípka

-vredy predkolenia

 atď.

Nepravidelný spôsob stravovania a častá chorobnosť spôsobujú takmer u každého z nás nadmernú tvorbu hlienu v organizme. Hlien sa ukladá v nosovej dutine, na prieduškách, v pľúcach a dokonca aj v žalúdku. A práve hlien je ideálnym miestom pre rozvoj rozličných bacilov. Predstavuje ohrozenie zdravia. Tento hlien je ťažké z organizmu odstrániť. Preto je dobré vedieť, že koloidné striebro výborne očisťuje organizmus od hlienu.

Zdroj: Aurum Health Products, United Kingdom

Porovnanie cien tovaru Navštívte Argena.sk v ShopMania

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie