Technologické parametre a Informačný blog

 

Špecializovaný blog predstavuje články, ktoré sme zostavili už skôr z dostupných prameňov z dôvodu potreby väčšej informovanosti a orientácie v záplave netriedených a neúplných informácií z internetu k problematike koloidného striebra.

Súčasná legislatíva vymedzuje pre predaj a distribúciu koloidného striebra kategóriu kozmetických prostriedkov. Definícia kozmetického prípravku, zoznam miest na ľudskom tele, kam smie byť kozmetický prostriedok aplikovaný, a prípustné účinky kozmetických prípravkov sú v ČR uvedené v zákone č. 258/2001 Zb. o ochrane verejného zdravia.

V žiadnom prípade nehodláme spochybňovať legislatívne vymedzenie. Je nesporné, že pre liečivá a zdravotnícke pomôcky, platia prísnejšie kritériá ako pre prostriedky kozmetické. Vďaka tomu môžeme koloidné striebro oprávnene uvádzať na trh.

Blog si do budúcnosti kladie za úlohu sledovať súčasné výsledky výskumov svetových i domácich špičkových pracovísk a ich aplikácie na poli nanotechnológie v praxi.

Upozornenie: Nasledujúce texty sa zameriavajú vedľa technických predovšetkým aj na zdravotné aspekty aplikácie koloidného striebra v oblasti nanotechnológií a biomedicíny. Majú iba informatívny charakter a neslúžia ako priamy návod na použitie.

 

V ČR sa výskumu koloidného striebra intenzívne venuje katedra fyzikálnej chémie Prírodovedeckej fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, ktorá už publikovala množstvo odborných článkov, diplomových prác a habilitačnú prácu, v spolupráci s Mikrobiologickým ústavom Lekárskej fakulty tejto univerzity.

Zoznam prameňov a odporúčané literatúry je uvedený na konci výpisu článkov. Citácie, komentované obrázky, tabuľky a grafy sú doplnené číselnými odkazy.


 

 

Výpis všetkých článkov

Charakteristika produktov ARGENA, UNIVERSAL, IONT Biofyzikálna chémia - Dôkaz koloidnej disperzie Demineralizovaná voda - zdravotné riziká Koloidné striebro v klinickej praxi a jeho možnosti Zaujímať sa - je to prvé: Journal of Nanobiotechnology Známe spôsoby aplikácie koloidného striebra História využitia striebra k ochrane a podpore zdravia Čo koloidné striebro chráni a na čo sa dá použiť Čo je koloidné striebro Aplikácie koloidného striebra Ako posú...

Charakteristika produktov ARGENA, UNIVERSAL, IONT

Koloidné striebro ARGENA a UNIVERSAL sú moderné produkty, ktoré využívajú súčasné poznatky z oblasti nanotechnológie, mikrobiológie a nanomedicíny. Spôsob prípravy možno označiť ako "green synthesis", pretože využíva výhradne látky, ktoré sú bežnou súčasťou potravinového reťazca človeka a sú zdravotne nezávadné. Navyše, je to originálny česko-slovenský výrobok, ktorý je porovnateľný s renomovanými svetovými značkami a pritom je cenovo oveľa prístupnejší pre šir...

Biofyzikálna chémia - Dôkaz koloidnej disperzie

Vzhľadom k stále neutešenej situácii v oblasti všeobecných znalostí prevažne laickej verejnosti uvádzame upravené učebnicové príklady o tom, aká je skladba a štruktúra tzv. "Pravého" koloidného striebra. Táto otázka úzko súvisí s toxicitou a škodlivosťou pre ľudský a zvierací organizmus u mnohých doteraz domácky vyrábaných, ale aj niektorých komerčne distribuovaných produktov. Poznámka: V tomto smere bolo publikované odporúčanie EK "Kódex správania pre zodpovedný...

Demineralizovaná voda - zdravotné riziká

Zdravotné riziká pitia demineralizovanej vody December 2000 (Upravená verzia, 7.3.2001) Vypracované v rámci výskumného zámeru "Zdravotné riziká ž ivotného prostredia", ktorého nositeľom je Štátny zdravotný ústav - Centrum hygieny životného prostredia Cieľ č. 3: Nové kontaminanty pitnej vody a vody pre rekreáciu Dílčí úkol: Metodické prístupy riešenie výskytu kontaminantov - hodnotenie rizika, nápravné a preventívne opatri enie (riešiteľ MUDr. František Kož ISEKI, C...

Koloidné striebro v klinickej praxi a jeho možnosti

Intenzívny rozvoj nanotechnológií prináša nové postupy v prevencii a liečbe infekčných onemocnení vo väčšine klinických odborov, hlavne je významný ich prínos pri zavádzaní nových moderných postupov pri ošetrovaní akútnych i chronických infekcií v rannom štádiu. Využívanie štruktúry a vlastností rôzne pripravených nanočastíc striebra má overené bakteriocídne účinky na rozsiakle spektrum baktérií a kvasiniek a sú už súčasťou komerčne vyrábaných m...

Hore
34 položiek celkom
Porovnanie cien tovaru Navštívte Argena.sk v ShopMania

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie