Známé způsoby aplikace koloidního stříbra

Známé je provádět výplachy úst - odstraňuje mimo jiné pach z úst, ničí bakterie zubního povlaku. Velmi účinné je kloktání a výplach nosních dutin koloidním stříbrem.

Lze provádět výplachy pochvy nebo provádět desinfekci konečníku.
Dále lze provádět výtěry ušních otvorů.

Zevní potírání akné, vyrážek, ekzémů, oděrek a řezných ran, místa bodnutí hmyzem a zejména místa zasažená plísněmi.

Koloidní stříbro respektive iontové stříbro patří mezi nejúčinnější prostředek proti celkovému zaplísnění organismu, zejména trávicího traktu. Kombinace klystýru a koloidního stříbra dokáže zásadně ulehčit lidskému organismu deptaného zaplísněním.

Koloidním stříbrem můžeme desinfikovat třeba na cestách pití přidáním pár kapek do tekutiny nebo do domácích konzerv či zavařenin.

U domácích zvířat rovněž můžeme potírat rány a vyrážky, také můžeme dezinfikovat hračky nebo nádobí.

I domácí květiny, zejména když jsou zasaženy nákazou nebo parazity můžeme postříkat koloidním stříbrem. Přidáním pár kapek do zálivky květiny vydrží déle svěží.

Nejúčinnější známý způsob je vnitřní užití, obvykle ráno a večer pít stříbro a mezi tím konzumovat laktobakterie v podobě vhodných jogurtů nebo tablet apod. Množství pití je určeno především koncentrací ppm koloidního stříbra ve vodní disperzi. 

Zdroj: The Silver Institute, Washington, D.C., 1999 - redakčně upraveno.

 

Nezbytné je ovšem dodat, a vzhledem k situaci nabídky "zaručeně" pravých koloidních stříber jako "elixíru zdraví" v kombinaci s nedostatečnou informovaností veřejnosti je naprosto pochopitelné a správné, že preventivní opatření Evropské unie vedlo k zákazu prodeje jako léčiva nebo doplňku stravy k vnitřnímu užívání v České republice. Snad se také brzy dočkáme nějakého konstruktivního řešení a vyjasnění.

VYBRANÉ ČÁSTI KNIHY DR. PIESE "IMMUN MIT KOLLOIDALEM SILBER"

 

Koloidní stříbro může být použito na léčení nemocí, ale také k prevenci, protože podporuje imunitní systém a usnadňuje mu jeho funkci. Kromě toho podporuje růst nové tkáně. Jak potvrzují oběti popálenin, stříbro urychluje hojení ran. Takže působí dvojnásob, protože ochrana před infekcí u popálenin je velmi dôležitá. Rovněž starší osoby pozorovali na sobě rychlejší proces hojení ran po použití koloidního stříbra. Pravděpodobně podporuje produkci nediferencovaných buněk, které jsou potřebné k náhradě zestárlých buněk.

Velmi důležitá je skutečnost, že koloidní stříbro je účinné také proti původcům nemocí, kteří se stali proti antibiotikům rezistentní. Bakteriím je dnes usnadněna existence, protože i proti bezvýznamným chorobám se často střílí těžkým kalibrem. Kromě toho, bojují mnohé léky pouze proti symptomům, naproti tomu koloidní stříbro vyřazuje již samotnou příčinu, tím, že likviduje původce onemocnění. Narůstající vznik rezistentních kmenů bakterií je jako časovaná bomba a vede přímo k medicínské katastrofě. Právem se můžeme obávat, že kouzelné zbraně - antibiotika za několik let celosvětově selžou. Je smysluplné při ošetření a prevenci (např. u nemocí z nachlazení) vyzkoušet nejdříve koloidní stříbro. Mnohokrát bylo popsáno úspěšné potlačení zánětů a podpora rychlé léčby pomocí této substance.

Přičemž samozřejmě ani koloidní stříbro není zázračnou, nebo kouzelnou zbraní. Někteří autoři popsali dokonce několik bakterií, které byly údajně rezistentní vůči koloidního stříbra (SLAWSON a Thurman a Gerba 1989).

 

JAK JE MOŽNÉ POUŽÍVAT KOLOIDNÍ STŘÍBRO?

Vnější použití přichází v úvahu při kožních onemocněních, jako akné, otevřené rány, opary, lupénka, plísně a podobné potíže. Při těchto chorobách mohou být postižená místa potírané látkou, napuštěnou koloidním stříbrem. Jedna                     z osvědčených metod je přikládání obvazu, napuštěného koloidním stříbrem např. při jizvách, řezných a tržných ranách.

Pro systematické užívání musí být koloidní stříbro užíváno orálně, tj musí být polykáno. Protože je téměř bez chuti (mnozí označují chuť jako lehce kovovou) není to žádný problém. Doporučuje se tekutinu nepolykat okamžitě, ale nejdříve ji ponechat pár vteřin pod jazykem (sublinguálně). Takto je část koloidního stříbra přijata do těla sliznicí v ústech a omezí se usmrcení některých bakterií, důležitých pro trávicí systém. Orální užívání se doporučuje např. při parazitních nebo plísňových (Candida sp.) problémech, chronické únavě a při bakteriálních a virových infekcích, ale i při mnoha dalších chorobách.

Koloidní stříbro může být užíváno také intravenózně.

Při onemocněních ústní dutiny (zánět dásní, nachlazení atd.) Je rozumné kloktat a vyplachovat koloidním stříbrem.

Koloidní stříbro lze užívat také jako oční kapky. Může být použito při zánětu spojivek, nebo jiných zánětech očí.

Pokud má být koloidní stříbro účinné v tlustém střevě, musí být užívány pokud možno s větším množstvím tekutiny, aby nebylo resorbovány ještě před tím, než dorazí do tlustého střeva. Následně je důležitá regenerace střevní flóry pomocí jogurtu, nebo podobných prostředků.

Další způsoby užívání jsou vaginální nebo rektální, ale také jako nosní nebo inhalační sprej.

Protože koloidní stříbro nezpůsobuje podráždění ani u takových citlivých tkání jako je oko, je velmi vhodné jako první pomoc v spreji při řezných ranách, zánětech, spáleninách a píchnutí hmyzem.

 

JAK DÁVKOVAT KOLOIDNÍ STŘÍBRO?

Individuální dávkování je velmi důležité.

Platí obecně známé "méně je více" i když mnozí postupují rádi podle motta "více pomáhá více". Protože koloidní stříbro usmrcuje množství původců chorob již v minimálních množstvích, můžeme se držet prvního principu. Podle potíží je však možné - alespoň přechodně - použít i vyšší koncentraci. Lékaři a léčitelé používají u chronických, dlouhodobých nemocí spíše vyšší koncentrace oproti akutním onemocněním (např. nachlazení) a u citlivých osob, kde se dosahuje úspěchu i při velmi nízkých koncentracích.

V každém případě je důležité používat čisté koloidní stříbro, bez přísad jako je sůl nebo proteiny. Kromě toho jde io velikost a počet nanočástic v substanci.

Při užívání zvenčí jsou smysluplné vyšší koncentrace a při vnitřním užívání stačí podle zkušeností nižší koncentrace. Courtenayem doporučené koncentrace (citace č. 26 viz Info Blog výrobce) jsou v souladu s doporučením amerického zdravotního úřadu FDA, který stanovuje horní hranici denního příjmu koloidního stříbra na 350 mikrogramů pro 70 kg osobu. To představuje cca 20 ml koloidního stříbra o koncentraci 15 - 20 ppm denně (pozn. překl.). Doporučuje se užívat denní dávku spolu s větším množstvím vody. K dosažení základního obrazu postačuje u většiny lidí užívat množství 1 čajové lžičky denně (ne kovové), u dětí a kojenců musí být dávkování odpovídajícím způsobem redukovány.

Přitom je však smysluplné provést "stříbrnou kúru" v určitých krizových situacích a pak opět vynechat, aby nedocházelo k přílišnému ulevování imunitnímu systému. Courtenay doporučuje denní dávku u chronických onemocnění po dobu cca 1,5 měsíce zdvoj- nebo ztrojnásobit a pak přejít opět na normální míru. Zároveň je vhodné omezit příjem zatěžujících potravin, které obsahují množství cukru, nebo nasycených mastných kyselin. Samozřejmě je třeba u chronických onemocnění vzít v úvahu i profesionální madicínskou pomoc. Každý člověk sám rychle zjistí, jaké dávkování jeho tělo vyžaduje na nahromadění dostatečných obranných sil. Jako u všech forem terapie i zde platí, že každý pacient vyžaduje individuální dávkování. Mnozí vědci jsou toho názoru, že existuje přímá souvislost mezi koncentrací stříbra v těle a stavem imunitního systému. Z tohoto důvodu lidé, kteří trpí nedostatkem stříbra, bývají častěji nemocní, než osoby s vyšším potenciálem stříbra v těle. (27)

Koloidní stříbro se nesmí užívat s vitaminy (především s C), protože jejich vlivem ztrácí účinnost. Nejlepší je užívat stříbro ráno a vitamíny večer, nebo naopak. (www.licht-liebe.at/Kolloide.html)

Naopak ve zvýšené míře je třeba užívat probiotika, které obsahují Bifidobacterium bifidus (bakterie, převládající v tlustém střevě) a Lactobacillus acidophilus (bakterie, převládající v tenkém střevě), zejména těsně před vysazením a po vysazení dávek koloidního stříbra. Z potravin upřednostňovat maso, ryby, vejce, zelené fazolky, luštěniny, zeleninu semena, česnek, grepové jadérka, ořechy (kromě arašídů a pistácií), oves a neloupanou rýži. Omezovat kvasnicové, plísňové a fermentované potraviny. Obnovení střevní flóry je důležité z hlediska zabránění vzniku kandidózy a podobných onemocnění v důsledku absence střevních bakterií. Ale toto doporučení platí obecně pro všechny širokospektrální antibiotika. Při intenzivnějším užívání koloidního stříbra je vhodné chránit se před přímým silným sluncem (nejlépe užívat před spaním). Koloidní stříbro je antibiotikum, proto je preventivní orálně užívání vhodné pouze v případě rizika bezprostředního ohrožení nákazou (v případě epidemií,   v exotických zemích apod.) Nemá smysl bezdůvodně si ničit střevní flóru a nechávat "lenivět" imunitní systém. Prevence má význam během šíření se respiračních onemocnění formou výplachu nebo vystříkání ústní a nosní dutiny bez polykání kapaliny a v případě potřeby i vdechováním aerosolu.

 

POMÁHÁ KOLOIDNÍ STŘÍBRO I ZVÍŘATŮM? ZKUŠENOSTI CHOVATELE

Léčivé účinky koloidního stříbra byly v praxi veterinářů objeveny nejprve u paravirusu králíků a jiných onemocnění malých i velkých zvířat. Koloidní stříbro se může zvířatům podávat spolu s potravou, nebo v nápoji. Dávkování se řídí velikostí zvířete. V závislosti se zmenšující se hmotností je potřebná při dávkování zdrženlivost, podobně, jako u malých dětí. (V dalším jsou popsány příklady ošetření ran, gangrény, ústní infekce, Diarhöe (E. Coli), Protozoenmyelitis, zánět dělohy (Pseudomonas seruginosa). (Pozn. překl.)

 

LZE POUŽÍT KOLOIDNÍ STŘÍBRO TAKÉ U ROSTLIN? ZDRAVĚJŠÍ ZELENINA POMOCÍ KOLOIDNÍHO STŘÍBRA

Stejně i u rostlin je možné použít koloidní stříbro k boji s původci onemocnění (bakterie, viry, plísně) Je možná jednoduchá aplikace postřikem na list, nebo přídavkem do zálivky. V literatuře je doporučené dávkování objemu 1 lžičky na 1 litr tekutiny (20-30 ppm). Pokud možno, pokropte své rostliny koloidním stříbrem až za soumraku. To neplatí jen proto, že při plném slunci (i u čisté vody) to není vhodné, ale i proto, že koloidní stříbro je na světle méně stále.

Porovnanie cien tovaru Navštívte Argena.sk v ShopMania