Jeden zo zjavných mechanizmov pôsobenia koloidného striebra

 
 

Popis obrázku: Síra (žltá) sa naviaže na povrch nanočastice za vzniku sulfidu strieborného Ag2S a dôjde k rozpadu makromolekúl bunkovej membrány baktérie.

 

Podobným mechanizmom môže striebro pôsobiť aj na ďalšie aminokyseliny, obsahujúce sulfidickú síru ( metionín, (S)-N-formylmethionín ). 

Na obr. č. 4 z elektrónového mikroskopu je názorne vidieť, že dochádza k deformácii povrchu membrány baktérie, mechanickému pnutiu, následkom čoho bude jej pretrhnutie.

 

 

Pri týchto reakciách je potrebná prítomnosť kyslíka, teda neprebiehajú v redukčnom prostredí črevného traktu, čo umožňuje prejsť nanočasticiam striebra do krvného obehu bez straty aktivity a zároveň nedochádza ku zbytočnému poškodzovaniu črevnej mikroflóry. Naopak iónové striebro IONT (bezfarebné, tzv. iónovo-koloidné), ktoré obsahuje prevažne strieborné katióny, pôsobí prednostne v črevnom trakte, kde je pravé koloidné striebro (ARGENA, UNIVERSAL) oveľa menej účinné. Toto sa potvrdilo napr. pri liečbách kandidóz a iných črevných ochorení. Katióny striebra reagujú so sulfidickou sírou (S-II) aj bez prítomnosti kyslíka a tak úplne zreagujú v črevnom trakte s črevnou mikroflórou a ďalej sa nedostanú.

 

Zaujímavé je pôsobenie koloidného striebra vo vnútri buniek - proti vnútrobunkovým parazitom. Pri tomto procese používa koloidné striebro kyslík z veľmi reaktívnych tzv. ROS-radikálov, čo sú škodlivé voľné kyslíkové radikály, zodpovedné za predčasné starnutie buniek. Čiže v tomto prípade pôsobia nanočastice striebra ako určitý "elixír mladosti".

 
Porovnanie cien tovaru Navštívte Argena.sk v ShopMania

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie