Jeden ze zjevných mechanismů působení koloidního stříbra

 

Síra (žlutá) se naváže na povrch nanočástice za vzniku sulfidu stříbrného Ag2S a dojde k rozpadu makromolekul buněčné membrány bakterie.

 

Podobným mechanismem může stříbro působit i na další aminokyseliny, obsahující sulfidickou síru (methionin, (S) -N-formylmethionín). 

Na obr. č. 4 z elektronového mikroskopu je názorně vidět, že dochází k deformaci povrchu membrány bakterie, mechanickému pnutí, následkem čehož bude její protržení.

 

Při těchto reakcích je nutná přítomnost kyslíku, tedy neprobíhají v redukčním prostředí střevního traktu, což umožňuje přejít nanočásticím stříbra do krevního oběhu bez ztráty aktivity a zároveň nedochází ke zbytečnému poškozování střevní mikroflóry. Naopak iontové stříbro IONT (bezbarvé tzv. iontově-koloidní stříbro), které obsahuje převážně stříbrné kationty, působí přednostně ve střevním traktu, kde je pravé koloidní stříbro (ARGENA, UNIVERSAL) mnohem méně účinné. Toto se potvrdilo např. při léčbě kandidóz a jiných střevních onemocnění. Kationty stříbra reagují se sulfidickou sírou (S-II) i bez přítomnosti kyslíku a tak zcela zreagují ve střevním traktu se střevní mikroflórou a dále se nedostanou.

Zajímavé je působení koloidního stříbra uvnitř buněk - proti vnitrobuněčným parazitům. Při tomto procesu používá koloidní stříbro kyslík z velmi reaktivních tzv. ROS-radikálů, což jsou škodlivé volné kyslíkové radikály, odpovědné za předčasné stárnutí buněk. Čili v tomto případě působí nanočástice stříbra jako určitý "elixír mládí".

Porovnanie cien tovaru Navštívte Argena.sk v ShopMania

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie